Про місто

Бердичів знане у всьому світі місто, що має давню, багату історію, добрі традиції та неповторний колорит.
Соціально-економічному розвитку Бердичева сприяв ряд факторів, насамперед, вигідне географічне положення міста. Тут перехрещувалися торговельні шляхи, що пролягали із Західної і Центральної Європи та від чорноморських портів до центру Російської імперії. Крім того, за адміністративно-територіальним поділом місто опинилося на межі трьох губерній – Київської, Волинської та Подільської. Отож не випадково, що головна митниця на Правобережжі була саме в Бердичеві.

ab3
ab2
ab1

Важливим чинником розвитку міста було паломництво до Чудотворної ікони Богородиці.
Найприкметнішим явищем в економічному житті міста, безумовно, були знамениті бердичівські ярмарки, яких проводилося протягом року до десяти. Всі ярмарки мали міжнародне значення і сучасники прирівнювали їх до дрезденських. Купці приїздили сюди з усієї Російської імперії, з Австрії, Німеччини, Туреччини та інших країн. Крім ярмарків, популярними були й місцеві торги, що проходили двічі на тиждень.

ab4
ab5

Сучасний Бердичів – промислове місто з розвиненою інфраструктурою. Через місто проходять автошляхи Мінськ – Житомир – Ізмаїл та Біла Церква – Кременець. Крім того, Бердичів – важливий залізничний вузол, де перетинаються залізничні магістралі.
В місті розгалужена сітка міських пасажирських маршрутів. Перевезення пасажирів здійснюється автобусним транспортом різної місткості. Функціонує 23 автобусних маршрути, які обслуговуються 25 автобусами великої місткості та 106 автобусами малої та середньої місткості. Зв’язок в місті забезпечується численними операторами стаціонарного та мобільного зв’язку.

Промисловість міста налічує 26 підприємств основного кола. Серед основних видів продукції: одяг, рукавичні вироби та взуття; фільтрувальне, хімічне устаткування та запасні частини до нього, металорізальні верстати та двигуни для нафтовидобувної промисловості, бетонозмішувачі, напівпричепи та причепи до вантажних і легкових автомобілів; пластмасові вироби для будівництва; металопластикова продукція; вироби з деревини; солод ячмінний та житній, хлібобулочні вироби, пиво, морозиво, безалкогольні напої, кондитерські вироби тощо.

DSC_1057

Підприємства виготовляють якісну високотехнологічну продукцію, відому далеко за межами України. Зовнішньоторговельна діяльність господарськими суб’єктами міста здійснюється в основному з країнами Європи, Азії та Америки. Продукція вироблена в Бердичеві експортується до: Німеччини, Франції, Бельгії, Іспанії, Італії, Португалії, Греції, Росії, Білорусі, Угорщини, Великобританії, Австрії, Ізраїлю, США, Фінляндії, Туреччини, Індії, Кореї, Монголії, Грузії, Молдови, Болгарії.
Індивідуальною підприємницькою діяльністю в місті займається понад 7000 осіб.
Традиційною для міста є розвинена мережа сфери торгівлі та побуту, а саме:
• 490 об’єктів стаціонарної торгівлі (магазини);
• 100 об’єктів дрібнороздрібної торгівлі;
• 6 ринків;
• 89 об’єктів сфери ресторанного господарства;
• 42 об’єкти аптечної мережі;
• 284 об’єкти сфери побутових послуг.
Наявність в місті вищих закладів освіти І – ІІ рівня акредитації забезпечує підприємства висококваліфікованими кадрами. Жителі міста мають можливість навчатись у коледжі промисловості, економіки та права, педагогічному та медичному коледжах. В місті діють 3 професійно-технічні училища та ліцей.     Банківські послуги в місті надають 38 відділень 23 банків.

ab8
ab6
ab7